Srubové domy jsou stále moderní a oblíbené

Jestliže uvažujeme o stavbě domu, můžeme si vybrat z široké nabídky stavebních firem. Srubové domy jsou v podstatě rustikální stavby, které se skládají z dřevěných opracovaných klád. Je to tradiční dřevěná stavba, která byla k vidění většinou v minulosti, ale i dnešní podoba srubu je jí velmi podobná, ovšem i ty dnešní srubové domy jsou spojeny s tradičními dřevěnými konstrukcemi.Díky tomu se dřevěné domy perfektně hodí zejména do příměstské krajiny a vytvářejí pocit dokonalé harmonie s okolní přírodou. Vypadají skvěle ve venkovském a lesním prostředí jako letní, víkendové domy, ale i jako celoroční domy. Komfort bydlení v těchto domech je často přirovnáván k pohodlí cihlového domu. Tyto domy mohou mít jednoduché a poněkud složitější konstrukce a to v závislosti na preferencích a našich požadavcích.

Proč zvolit zrovna srubový dům

Co se týká výhod dřevěných srubů, tak asi mezi ty největší patří zejména časová úspora realizace výstavby. Proces výstavby je mnohem jednodušší a pohodlnější než cihlový. Srub je postavený za několik týdnů, což se u klasické zděné stavby říci nedá.

Dřevo je přírodní materiál se schopností samoregulace vlhkosti. Navíc vytváří unikátní mikroklima. V dřevěném domě je pro člověka nejoptimálnější vlhkost vzduchu, díky čemuž je vzduch v něm čistý a nasycený kyslíkem. Vlastnosti dřevěných domů umožňují během sucha vrátit nahromaděnou vlhkost, zatímco během deště nebo sněhu absorbují jeho přebytek. Navíc jde o obnovitelný materiál, stavba tedy je ekologická.

Teplo a pohodlí je další kladný faktor, který patří do výhod srubových domů. Není pochyb o tom, že dřevěné domy jsou velmi útulné a pohodlné. Kromě toho, dřevo je přírodní izolátor, takže dům bude udržovat v teple, což je velmi důležité v chladném období. Faktory jako dostupnost materiálu, dodatečné náklady při dopravě a výstavbě ovlivňují rovněž hodnotu domu. K dispozici je dřevo, zejména měkké dřevo a jeho zpracování nevyžaduje žádné zvláštní výdaje. Ceny jsou také přijatelné a dostupné.

Dřevo je stavební materiál více než tisíc let

Dřevo bylo známé jako stavební materiál již od nepaměti. Stavěli se nejen domy, ale i hospodářská stavební i historické šlechtické budovy. Má krásný vzhled, přirozenou barvu a originální ničím nenahraditelnou strukturu. Plochý povrch, který poskytuje jedinečný vzhled a snadnou úpravu v budoucnu. Dřevo je zcela bezpečný přírodní materiál, který je vhodný i pro alergiky. Kromě toho má dřevo nádhernou vůni, která poskytne útulnou a příjemnou atmosféru.

Každý, kdo měl příležitost strávit noc v tradiční srubové chalupě si je vědom toho, jak prospěšné vlastnosti na naší pohodu má dřevo, které jako žádný jiný materiál poskytuje vnitřnímu prostředí optimální mikroklima šetrné ke zdraví,což umožňuje obyvatelům dýchat čerstvý a čistý vzduch.

Požární odolnost

Vzhledem k tomu, že je srub vyroben ze dřeva, mnohé investory asi bude zajímat také bezpečnost a požární odolnost. Požární odolnost těchto masivních přírodních dřevěných staveb je způsobena především tím, že dřevěné klády, ze kterých je srub postaven při hoření vlastně zuhelnatí. Můžeme i říci, že v případě požáru tyto klády a silný trup domu vlastně tak trochu zabraňuje rozšíření silného požáru a na začátku hoření nevzniká tak vysoká teplota.

Kontakt:

Top jedna stavby s.r.o.

IČO: 07017197

DIČ: CZ07017197

Kneslova 5, Brno 618 00

Tel: +420 777 080 403

E-mail:  info@domynaklic.net

Facebook
Zde nás najdete:

Akční slevy:

Hit 1, rodinný dům

2 406 624Kč

měsíčně od 6 200 Kč

117 m2

Bungalov 1087

2 243 043Kč

měsíčně od 6 854 Kč

66 m2

Siesta, rodinný dům

2 990 207Kč

měsíčně od 12 131 Kč

110 m2

Luneta, rodinný dům

1 918 070Kč

měsíčně od 4 952 Kč

72 m2