Pokládka dřevěné nebo vinylové podlahy

Oprava domu nebo bytu není kompletní bez opravy podlah. Při výběru materiálu pro podlahy chce jistě každý majitel mít ekologickou a krásnou podlahu, která bude vyhovovat všem jeho požadavkům. Trh dnes nabízí široký výběr materiálů, které jsou vhodné právě pro podlahy.

Odborná firma to je pokládka vinylových podlah

Každí renovace či pokládka podlahy v domě vyžaduje svá specifika a určitě bychom se do takové práce neměli pouštět sami, pokud si nejsme jisti, zda to zvládneme. Musíme si uvědomit, že podlaha je vlastně nejzatíženější částí domu a tak bychom její pokládku a výběr materiálu neměli podceňovat. Oslovíme - li odborníky, kteří se pokládkou podlahy zabývají, jistě budeme mít doma dokonalou a pevnou podlahu, jakou si představujeme, pokládka vinylových podlah.

Dřevěná podlaha

Dřevo je dokonalý přírodní materiál a jde spíše „vrtošivý“ materiál, který nemá rád vlhkost, ale pomáhá optimalizovat mikroklima v bydlení.Taková podlaha je velmi odolná, je to přírodní ekologický materiál a pokud byly při výrobě podlahy zvoleny takové druhy dřeva, jako jsou cedr, borovice a smrk, pak navíc slouží také jako antibakteriální pomocník v místnosti, protože obsah pryskyřice ve dřevě je velmi užitečný. Velmi pevné jsou zejména dubové podlahy, ale jsou dražší. Výborné jsou také dřevěné podlahy z olše, osiky, modřínu, borovice i cedru a klasického smrku.

Pokládka dřevěných podlah

Dřevěná podlaha může být sestavena z desek a fragmentů různých typů, mohou to být masivní dřevěné desky, masivní dřevěné parketové desky s drážkami, lepené parketové desky a také je zde možnost pokládky takové podlahy na dřevěný rošt. Každá z možností podkladu pro dřevěnou podlahu zahrnuje své vlastní metody pokládky a má výhody a nevýhody, ale rozhodujícím faktorem při výběru jedné nebo druhé možnosti nebude touha vlastníka, ale specifičnost samotné konstrukce.

Vinylová podlaha

V poslední době se setkáváme ale také s vinylovými podlahami, které můžeme vidět například ve zdravotnických zařízeních, školách, úřadech, veřejných budovách, ale stále častěji se s nimi setkáváme i u nás doma. Mají velké výhody, které určitě stojí za povšimnutí. Na trhu si můžeme vybrat ze široké nabídky nejrůznějších barev a barevných kombinací stejně jako z imitací jiných materiálů. Vinyl je odolný nejen proti opotřebení a mechanickému poškození, ale velmi dobře odolává i vlhkosti, takže je vhodný nejen na chodbu, ale i do kuchyně a koupelny. Vzhledem ke svým technologickým vlastnostem je velmi vhodný i do dětských pokojů, protože je rovněž měkký na došlap.

Pokládka vinylové podlahy

V podstatě máme tři možnosti pokládky. První z nich je celoplošné lepení, které představuje odstranění veškerých nečistot a nerovností na podkladu. Poté můžeme rozetřít lepidlo určené pro lepení vinylu a následně pokládat vinyl. Nakonec je nutné vinyl uhladit. S pomocí korkové destičky jej dobře vyhladíme, aniž bychom poškodili vrchní vrstvu a zároveň odstraníme vzduchové bubliny. Další možností pokládky vinylu jsou samolepící dílce, jejichž pokládka je velice jednoduchá. V neposlední řadě se vinylová podlaha může pokládat zámkovým způsobem, který je prakticky totožný s laminátovou podlahou a její pokládkou.

Kontakt:

Top jedna stavby s.r.o.

IČO: 07017197

DIČ: CZ07017197

Kneslova 5, Brno 618 00

Tel: +420 777 080 403

E-mail:  info@domynaklic.net

Facebook
Zde nás najdete:

Akční slevy:

Luneta, rodinný dům

1 918 070Kč

měsíčně od 4 952 Kč

72 m2

Bungalov 1410

1 961 825Kč

měsíčně od 6 200 Kč

58 m2

Siesta, rodinný dům

2 990 207Kč

měsíčně od 12 131 Kč

110 m2

Hit 1, rodinný dům

2 406 624Kč

měsíčně od 6 200 Kč

117 m2