Plot dělá dům, přenechte jeho stavbu profesionálům!

Žádný dům se neobejde bez plotu a dokonalé brány. Musí nejen chránit náš majetek před nezvanými hosty, ale také doplnit architekturu budovy. Vzhledem k různorodosti stavebních materiálů se můžeme setkat s různým provedením plotů a bran. Jedna z nejoblíbenějších možností jsou kovové brány.

Ploty a brány Plot je nedílnou součástí každého stavení. Plní mnoho různých funkcí a s rostoucí poptávkou po plotech vzrůstá i nabídka. Obecně lze ploty rozdělit do dvou velkých skupin: výrobky ze dřeva a kovu. Často jsou kombinované konstrukce z kamene a dřeva, kamene a kovu, kovu a dřeva, atd. Obzvláště populární jsou pak ploty právě z kovu. Existuje mnoho různých typů bran, které se liší materiálem, konstrukcí a dalšími charakteristikami. Spolu s ochrannými funkcemi je však kovové oplocení velmi atraktivní a žádoucí.

Vhodný materiál

Kov je používán již mnoho let a využívá se nejen pro výrobu oplocení, vrat a dveří. Každý jistě ví, že kov je záruka spolehlivosti a životnosti. Každý materiál, ze kterého chceme stavět dům, podlahu, stavět plot či malovat stěny , má své výhody i nevýhody. Jaké výhody má kov?

 • Síla - kov je velmi tvrdý a silný materiál. Nelze jej jen tak zlomit, poškodit nebo zpracovat.
 • Spolehlivost - dokonalá ochrana území.
 • Praktičnost - při správné ochraně a řádné péči vydrží kovové ploty velmi dlouho. Na rozdíl od dřeva nemusí být kov pravidelně ošetřován antiseptiky a jinými ochrannými látkami. A veškerá péče přichází na mytí povrchu.
 • Dlouhá životnost - toto plus vyplývá z výše uvedeného. Vzhledem k tomu, že materiál je robustní, praktický a spolehlivý, vydrží mnohem déle než dřevěné konstrukce.
 • Ohnivzdorné - kov nehoří, vydrží vysoké teploty.
 • Odolnost proti mrazu - kovové ploty odolávají teplotním změnám, aniž by ztratily své vlastnosti.
 • Skvělý vzhled - kovové konstrukce jsou atraktivní. Můžeme si nechat na zakázku vytvořit unikátní ploty, které ohromí naše okolí. Kované kovové brány a ploty vypadají obzvláště dokonale a ukazují, že plní jak ochrannou, tak dekorativní funkci.
 • Velký sortiment - kovový plot je univerzální konstrukce, která vyhovuje každému designu. A vzhledem k tomu, že existuje mnoho možností, každý si může vybrat design pro své vlastní účely. Pokud potřebujeme například jednoduchý plot, můžeme si jen nechat vyrobit obyčejný jednoduchý kovový plot, který bude z pletiva a kovových tyčí. Chceme - li ale robusnější plot i s dokonalými vraty, můžeme vytvořit originální návrhy, v kombinaci s kamenem, dřevem nebo betonem.
 • Cenově dostupné náklady - ačkoliv jsou kované výrobky za trochu vyšší cenu, existují jednoduché kovové ploty z pletiva nebo kovového profilu. Jejich výhodou je nejen jednoduchost, ale také skutečnost, že mohou být vyrobeny ručně.
 • Kov se nebojí vlhkosti - na rozdíl od dřeva, je kov v určité míře odolný proti vlhkosti. Pokud je spolehlivě chráněn, sníh ani déšť ani vlhkost neovlivní jeho pevnostní charakteristiky.
 • S posledním bodem souvisí snad jediná nevýhoda kovu a to je rez. Pokud nebude kov dostatečně a dobře ochráněn, jednoduše zrezaví.
Kontakt:

Top jedna stavby s.r.o.

IČO: 07017197

DIČ: CZ07017197

Kneslova 5, Brno 618 00

Tel: +420 777 080 403

E-mail:  info@domynaklic.net

Facebook
Zde nás najdete:

Akční slevy:

Hit 1, rodinný dům

2 406 624Kč

měsíčně od 6 200 Kč

117 m2

Luneta, rodinný dům

1 918 070Kč

měsíčně od 4 952 Kč

72 m2

Studio A, bungalov

1 476 739Kč

měsíčně od 3 845 Kč

45 m2

Bungalov 1410

1 961 825Kč

měsíčně od 6 200 Kč

58 m2