top of page

MODERNÍ A CENOVĚ DOSTUPNÉ DOMY
NA KLÍČ

Kdo stojí za společností TOP JEDNA STAVBY.

TOP JEDNA STAVBY s.r.o. je stavební společnost, kterou vedou zkušení odborníci s mnohaletou praxí ve stavebním oboru, kteří dříve vykonávali svoji činnost jako sdružení živnostníků a řemeslníků, který kolem sebe seskupil současný majitel a jednatel společnosti pan Michael Wilhelm Weinbrenner.

 

Stále sílící tlak a poptávka na stavby rodinných domů, ale také nárůst tržeb dal podnět k založení společnosti s ručením omezením a tak vznikla stavební společnost TOP JEDNA STAVBY s.r.o.

Dnes již tuto stavební a developerskou společnost vede společně se svým synem Michaelem Vilémem Weinbrennerem a navázali tak na mnohaletou tradici svých předků.

Z historie vzniku naší společnosti.

Již v roce 15. října 1856 se narodil Karl Weinbrenner a jako dvorní architekt knížete Jana ||. z Lichtenštejna je autorem velkého množství církevních i světských staveb, zbudovaných v té době na lichtenštejnském panství na Břeclavsku a v Dolním Rakousku jako například:

  • Kostel svatého Michaela archanděla v Ladné

  • Kostel Navštívení panny Marie v Poštorné

  • Kostel svatého Bartoloměje v Katzersdorfu v Dolních Rakousích

V tradici slavného jména pana architekta dnes pokračujeme a zabýváme se rekonstrukcí hradů, zámků a kulturních památek.

Významnou mírou jsme se podíleli na stavebních úpravách prováděných na hradu v Dolních Kounicích, kdy z historie hradu, který postavil Vilém z Pulína v roce 1181, jako premonstrátský klášter Rosa Coeli čas postupně vytvořil gotický hrad.

image.jfif

ZÁMEK DIVÁKY
 

Napoleónem oblíbená kulturní památka, kterou spravujeme již od r. 2006 je zámek Diváky. Zámek představuje pozdně barokní stavbu, jejíž autorem je význačný barokní stavitel František Antonín Grimm. Zámek Diváky se řadí mezi přední stavby své doby a s oblibou jej navštěvovali Johann Wolfgang Goethe německý básník i bratři Mrštíkové.

Spolupracujeme s profesionály.

Zkušenosti získané při opravách kulturních památek uplatňujeme při rekonstrukci nebo výstavbě nových budov. Dnes naše společnost vytváří developerské projekty zaměřené především na energeticky soběstačné budovy.

 

 

Naše stavební firma spolupracuje s prestižními projekčními kancelářemi:

G servis       

ZR Porting

bottom of page