Malování a barvy

Jestliže jsme se rozhodli pro malování našeho bytu, máme proto jistě důvody. Například chceme změnu nebo náš byt není tak pestrý a útulný, jako u kamarádky. Je to také jednoduché a přiměřeně levné řešení v případě, že chceme renovovat. Malování bytu není ale jen o barvě a štětci. Malování představuje také několik etap, které bychom měli dodržet, v případě, že chceme dokonalý výsledek

Nejdříve je třeba dokonalá příprava

Ano, bez přípravy malování nepůjde tak snadno, jak jsme si mysleli. Je třeba odstranit nábytek z místnosti, zakrytovat podlahu, namíchat barvy a připravit si všechny potřebné věci. Také bychom se měli rozhodnut, zda si vše obstaráme sami nebo si na to objednáme profesionální malíře.

Co říkají odborníci

Stěny bytu je potřeba předem vyhladit, očistit a odstranit veškeré nečistoty nebo nerovnosti. Doporučuje se natřít stěny penetračním nátěrem, který odpuzuje vlhkost a malba díky němu lépe přilne. Navíc mají profesionální malíři jistě dostatek zkušeností a mají také nápady, jak vše udělat lépe a jednoduše. Disponují také potřebným náčiním, ale papírovou čepici rozhodně nehledejme. Práci jim zjednodušují různě veliké válečky a štětce, teleskopické tyče pro těžko dostupná místa a podobně.

Barvy

Barvy všeobecně mohou ovlivnit pohodu, náladu a dokonce i zdraví. Mnoho chronických onemocnění, nemluvě o psychických onemocněních jako je agrese, deprese a další, lze léčit pouze správnou změnou prostředí, do toho zapadají i barvy na stěnách. Barva je zkrátka nedílnou součástí každého domova.

O stupnici barev jsme pravděpodobně slyšeli. Poskytuje představu o tom, které barvy mohou být vzájemně harmonicky kombinovány, a které jsou zcela nevhodné. Primární barvy zahrnují červenou, modrou a žlutou. Nelze je získat smícháním jiných barev. Sekundární barvy zahrnují oranžovou, fialovou a zelenou. Lze je získat smícháním základních barev.Terciární barvy obsahují šest odstínů, které lze získat smícháním primární a sekundární barvy. Červená, oranžová a žlutá jsou teplé barvy. Jsou jasnější a zpravidla dávají místnosti pocit tepla a pohody. Modré, fialové a většina odstínů zelené jsou chladné barvy. Jsou prakticky stvořené pro tvorbu atmosféry klidu v místnosti, která je vhodná pro odpočinek a relaxaci.

Jak vymalovat třeba dětský pokoj

Dětský pokoj je asi tou nejtěžší volbou pro malování interiéru. Děti jsou naše zlatíčka a určitě si všichni pro přejeme jen to nejlepší. To se týká i malby na stěnách dětského pokoje. Tyto barvy by měly být především zdravotně nezávadné a musejí vyhovovat především dětem. Co se týká barev, je zde jistě věková hranice dětí, která nám říká, že malovat pokoj novorozence bude jistě jiné, jak malovat pokoj studenta střední školy. Malé děti jsou hravé a mají rády barvy. Pestré barvy jsou tím ideálním řešením právě pro dětský pokojík. Nesmíme to samozřejmě přehánět. Studentský pokoj je jistě vymalován trochu střídměji. Je kombinován s různými dopek, které tato činnost zahrnuje.

Kontakt:

Top jedna stavby s.r.o.

IČO: 07017197

DIČ: CZ07017197

Kneslova 5, Brno 618 00

Tel: +420 777 080 403

E-mail:  info@domynaklic.net

Facebook
Zde nás najdete:

Akční slevy:

Studio A, bungalov

1 476 739Kč

měsíčně od 3 845 Kč

45 m2

Bungalov 1410

1 961 825Kč

měsíčně od 6 200 Kč

58 m2

Bungalov 1087

2 243 043Kč

měsíčně od 6 854 Kč

66 m2

Siesta, rodinný dům

2 990 207Kč

měsíčně od 12 131 Kč

110 m2