Finská sauna, saunové modely nebo sauna na míru

Tradiční finská sauna je velmi oblíbeným odpočinkovým místem, je ovšem také pozoruhodná suchou párou, která ji odlišuje od jiných typů saun.

Finové, stejně jako ostatní obyvatelé na severu, si nemohou saunu nemohou vynachválit a představit si svůj život bez sauny s její pravidelnou návštěvou. Finská sauna je neoddělitelně spjata s finskou kulturou a je považována za národní symbol Finska.

Princip finské sauny

Ve finské sauně se teplota vzduchu pohybuje od 80 do 110 stupňů Celsia, ale vlhkost je zde jen okolo 25%. Suchá pára tak usnadňuje tělu provádět proceduru, jako je pocení. V sauně je také možné instalovat bazén se studenou vodou, nebo sprchový kout, aby bylo možné tělo potom ochladit. Tento teplotní rozdíl vede k posílení krevních cév, omlazení a poskytuje náboj oživení, odbourává stres a napětí.

Blahodárné výhody finské sauny

Kromě již zmiňovaných výhod výše, může sauna přinést tělu ještě také následující výhody:

  • zlepšuje krevní oběh
  • stimuluje metabolické procesy
  • posiluje imunitu a obranyschopnost našeho těla
  • normalizuje kardiovaskulární systém
  • uvolňuje svalstvo
  • je vhodná jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů

Odborná firma je základ

Takovou finskou saunu si můžeme pořídit i doma. Je ovšem třeba vědět, jak na to a v případě, že si na takovou věc netroufneme, můžeme oslovit profesionální odborníky, kteří se realizací sauny zabývají. Spolehlivé firmy nám mohou nabídnout vše, co je k realizaci takové sauny potřeba, od materiálu, projektu až po samotnou stavbu. Firmy disponují veškerým vybavením potřebným ke stavbě sauny, mají i skvělé nápady, jak realizovat saunu v atypickém prostoru a podobně. Samozřejmě jde ve všech případech o individuální projekt a záleží na našem přání a finančních možnostech.

Finská sauna na míru a saunové modely

Jak už bylo řečeno, můžeme si pořídit saunu na míru přímo do prostoru, který je k tomu vhodný. Budeme mít tak originální saunu, která se může stát dominantou našeho domu. Odborná firma nám může zhotovit doslova vše, co bychom si mohli přát. Sauna může být jako dokonalá dřevěná chaloupka, ale i jako moderní odpočinková místnost pro chvíle relaxace a pohody.

Saunové moduly jsou spolehlivým řešením pro ty, kdo bojují s místem a prostorem. Tyto sauny jsou vlastně prefabrikované výrobky, které mají ale vše, co sauna má být. Odborná instalace nám zaručí, že třeba i na balkoně si můžeme dopřát klidný odpočinek, protože se vždy najde řešení.

Kontakt:

Top jedna stavby s.r.o.

IČO: 07017197

DIČ: CZ07017197

Kneslova 5, Brno 618 00

Tel: +420 777 080 403

E-mail:  info@domynaklic.net

Facebook
Zde nás najdete:

Akční slevy:

Bungalov 1410

1 961 825Kč

měsíčně od 6 200 Kč

58 m2

Hit 1, rodinný dům

2 406 624Kč

měsíčně od 6 200 Kč

117 m2

Studio A, bungalov

1 476 739Kč

měsíčně od 3 845 Kč

45 m2

Siesta, rodinný dům

2 990 207Kč

měsíčně od 12 131 Kč

110 m2