Finská sauna a náš životní styl

Finská sauna se stala velmi oblíbeným místem pro všechny, kdo má rád odpočinek, klid a relaxaci. Sauna je známá již za starého Říma, kdy se v sauně scházeli mocní panovníci a měšťané, aby si nejen odpočinuli, ale také očistili své tělo, duši i mysl. V dnešní době je finská sauna místem společenského setkávání lidí, kteří si chtějí nejen odpočinout, ale také utužit své zdraví. Saunování je také životní styl a tak si mnozí z nás pořizují domácí saunu.

Jak funguje finská sauna

Finská sauna funguje na principu suché páry, kdy je v místnosti optimální poměr teploty a vlhkosti, ve většině případů je to teplota od 80 ° C do 120° C a vlhkost jen okolo 15% - 25%. Jakmile bude naše tělo dokonale prohřáté, kdy v sauně pobudeme zhruba 8 až 15 minut, je potřeba se zchladit pod sprchou nebo v bazénku. Pokud máme saunu i v blízkosti přírodního vodního zdroje, můžeme využít i osvěžení v potoce nebo v řece. Po zhruba desetiminutovém odpočinku proces opakujeme.

Finská sauna má jistě i své výhody

Určitě! Z lékařského hlediska je sauna vhodná pro všechny, kdo mají problém s dýcháním, pro astmatiky, revmatiky i alergiky. Díky pocení v sauně se tělo dokonale zbavuje toxických látek a pokožka je hladší. Sportovci navštěvují saunu z důvodu uvolnění svalů, a proto ji najdeme v blízkosti sportovně relaxačních center. Finská sauna pomůže uvolnit a zmírnit stres, zlepšuje celkové zdraví, naši náladu, krevní oběh a je také velice vhodná jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů. Lékaři považují saunu tohoto typu za znamenitý způsob, jak očistit tělo nejen od škodlivých látek, ale také jak obnovit funkci svalů. Pravidelnou návštěvou sauny posílíme imunitu a obranyschopnost našeho těla. Nemusíme se pak obávat virových onemocnění, které na člověka přijdu v nejnevhodnější okamžik. Je ale také pravidlo, které bychom určitě měli dodržovat. Do sauny bychom neměli chodit v podnapilém stavu, s plným žaludkem a při těžších formách jakéhokoliv onemocnění. Mohlo by se nám jen přitížit a přivodili bychom si jen další zdravotní potíže.

Sauna na míru nebo saunové moduly

Pokud uvažujeme, že si pořídíme saunu doma, můžeme oslovit odbornou a profesionální firmu, která nám může zhotovit saunu na míru. Finská sauna může tak mít podobu dřevěného zahradního domečku, který bude umístěný na naší zahradě a většinou se zde nemusíme ohlížet na její velikost. Důležitá v tomto směru je určitě izolace, kterou můžeme mít s klasické minerální vaty nebo vaty čedičové.

Saunu na míru ale můžeme mít třeba v suterénu našeho domu, kdy využijeme každý centimetr místa a docílíme originálního tvaru finské sauny. Ta může být i v atypickém tvaru, což z ní dělá právě originální stavbu.

Saunové moduly jsou prefabrikované hotové výrobky, které se liší tvarem, velikostí a rozměry. Jejích nespornou výhodou je to, že se hodí převážně do malých prostor či malých bytů.

Saunová kamna

Bez saunových kamen se žádná sauna neobejde. Jsou srdcem celé sauny a tak bychom měli při jejich výběru zvolit taková kamna, která nám budou vyhovovat po všech stránkách. Elektrická kamna jsou komfortním vybavením všem moderních saunových místností. Nepřítomnost komínů, kouře, ohně a oxidu uhelnatého přitahuje pozornost kupujících elektrických saunových kamen. Mohou být dokonce i na dálkové ovládání a sauna je v momentě vytopená a připravená k použití.

Kamna na dřevo jsou také stále oblíbená už jen pro svou autentičnost. Pohled do praskajícího ohně a typická vůně dřeva je velmi příjemná a navodí dokonalou atmosféru.

Kontakt:

Top jedna stavby s.r.o.

IČO: 07017197

DIČ: CZ07017197

Kneslova 5, Brno 618 00

Tel: +420 777 080 403

E-mail:  info@domynaklic.net

Facebook
Zde nás najdete:

Akční slevy:

Bungalov 1410

1 961 825Kč

měsíčně od 6 200 Kč

58 m2

Hit 1, rodinný dům

2 406 624Kč

měsíčně od 6 200 Kč

117 m2

Siesta, rodinný dům

2 990 207Kč

měsíčně od 12 131 Kč

110 m2

Bungalov 1087

2 243 043Kč

měsíčně od 6 854 Kč

66 m2