Dřevěné parkety a jejich renovace - renovaceparketpraha.cz

Parkety jsme zaznamenali jistě při návštěvě některého ze zámků a jiných šlechtických usedlostí a můžeme se jimi kochat prakticky dodnes. Dřevo je stavebním materiálem již od nepaměti a tak se s takovýmto druhem podlahy můžeme setkat i dnes. Parkety totiž představují jednu z nejpevnějších a nejtrvanlivějších podlah vůbec. Ovšem samozřejmě, že i tak nejlepší podlaha potřebuje po nějakém čase trochu opravit a přikrášlit. Máme - li parkety doma a již delší dobu přemýšlíme na změně, musíme podotknout, že pokud není tato podlaha vyloženě prohnilá, můžeme si ji zachovat a jen zrenovovat. Vyjde nás to zřejmě levněji a s časovou úsporou. Renovaceparketpraha.cz - a můžeme zase lépe bydlet.

Dřevěné parkety

Jejich popularita byla na vrcholu zhruba v 70.letech minulého století, ale své příznivce mají i dnes. Masivní dřevo, ze kterého jsou parkety vyrobeny, je velmi kvalitní a je to dokonalý základ pro podlahu. Nemusíme mít parkety zrovna staré a zašedlé, můžeme si takovou podlahu nechat položit v domě i v novějším provedení, ale pokud už ukrýváme takovou podlahu pod kobercem, měli bychom vědět, že ji můžeme velmi dobře a kvalitně zrenovovat tak, aby byla zase jako nová. Předchází tomu sice několik etap renovace, ale to vše se dá dobře zvládnout.

Dřevo samo o sobě je vynikající materiál nejen pro stavbu domu, ale i pro interiér a má pozitivní vlastnosti. Navíc je to ekologický materiál a jeho nezaměnitelná vůně a struktura se nedá přehlédnout.

Čím začít

Renovace parket není zrovna jednoduchá záležitost a tak bychom určitě měli tuto práci přenechat odborníků. Ne vždy se renovace parketové podlahy svépomocí povede do předpokládaného výsledku a spíš jí můžeme uškodit. Trh služeb dnes nabízí široký výběr všeho, co si jen budeme přát a tak i služby v oblasti renovací podlah jakéhokoliv druhu není výjimkou. Ovšem měli bychom také trochu pátrat a srovnávat, protože co nabízí jedna firma, například renovaceparketpraha.cz , nenabízí druhá a naopak. Ovšem odborné zkušenosti pracovníků těchto firem jsou k nezaplacení. Pokud chceme opravdu parkety zachovat, technik firmy, třeba renovaceparketpraha.cz, zhodnotí situaci, navrhne možné řešení a můžeme se pustit do díla.

Renovace parket - renovaceparketpraha.cz

Parkety při každé renovaci procházejí úpravami, které jsou zcela běžné a velmi účinné. je třeba nejdříve podlahu pořádně vybrousit, abychom odstranili starý lak a nátěr, aby se odstranili nečistoty a nejrůznější skvrny, ale také zmenšily hluboké rýhy, které se objevily v důsledku mechanického poškození nebo díky domácím mazlíčkům. Pokud máme mezi jednotlivými dílci mezery, vyskytly se dolíky či již zmíněné rýhy a škrábance, musíme tyto nedostatky odstranit pomocí speciálního tmelu, který je k tomu určený. nanášíme jej celoplošně a vyhneme se tak nepříjemným zjištěním, že jsme na nějaké postižené místo zapomněli, nebo jej naneseme jen tak, kde je to opravdu nutné. Jestliže jsme objevil parkety, které jsou opravdu nenávratně poškozené, musíme si sehnat stejný materiál, stejný rozměr i tloušťku a jednoduše špatné parkety vyloupneme a nahradíme novými. Tady musíme upozornit, že je potřeba dobře očištěný podklad. Poté je třeba podlahu opět vybrousit a jako finální etapa renovace se dělá povrchová úprava, která parkety chrání před poškozením a jinými nepříznivými vlivy. Jde zejména o lakování, voskování a olejování. Všechny jsou vhodné a všechny mají svá specifika. Renovaceparketpraha.cz - odborníci v každém směru.

Kontakt:

Top jedna stavby s.r.o.

IČO: 07017197

DIČ: CZ07017197

Kneslova 5, Brno 618 00

Tel: +420 777 080 403

E-mail:  info@domynaklic.net

Facebook
Zde nás najdete:

Akční slevy:

Siesta, rodinný dům

2 990 207Kč

měsíčně od 12 131 Kč

110 m2

Bungalov 1410

1 961 825Kč

měsíčně od 6 200 Kč

58 m2

Hit 1, rodinný dům

2 406 624Kč

měsíčně od 6 200 Kč

117 m2

Studio A, bungalov

1 476 739Kč

měsíčně od 3 845 Kč

45 m2